Panel lamelowy ścienno-sufitowy Oslo 275x60x3,8cm

Dostępność: na zamówienie, wyłącznie w sklepie stacjonarnym
Cena: 1 470,00 zł 1470.00
ilość szt

towar niedostępny

Opis

Panel lamelowy to element dekoracyjny, który doskonale uzupełnia wystrój współczesnego wnętrza.

Istnieje wiele przykładów zastosowania lameli w pomieszczeniach. Najpopularniejsze to oczywiście montaż w pokojach bezpośrednio na ścianie jako element przełamujący monotonię ściany lub jako wykończenie ściany telewizyjnej bezpośrednio pod telewizor czy wręcz przeciwnie jako wypełnienie ściany dookoła panelu z TV. Idealnie sprawdzą się w sypialni na ścianie za łóżkiem. Lamele mogą stworzyć nowoczesny wygląd również w  przedpokoju, w którym można zasłonić lamelami nieatrakcyjny wygląd boku szafy czy wręcz wyeksponować fragment nieużytkowej ściany. Panele lamelowe mogą być również instalowane w kuchniach i toaletach ponieważ nie są wrażliwe na zachlapania wodą. Nie nadają się jednak do pomieszczeń o dużej lub zmiennej wilgotności, w szczególności w strefach mokrych w łazienkach. Panele lamelowe to nie tylko zalety estetyczne to również wyciszenie i wygłuszenie wnętrza. Lamele zmieniają propagację fal dźwiękowych we wnętrzu. W nowocześnie wykończonych wnętrzach pełnych płaskich i gładkich powierzchni szklanych, betonowych czy metalowych lamele pomagają poprawić akustykę. Dodatkowo, jeżeli pod uwagę weźmiemy łatwość i prostotę montażu bez wiercenia i kurzu oraz indywidualne wymiary i szybką dostępność to okaże się, że panele lamelowe są bardzo łatwe w samodzielnej aranżacji wnętrz. Nie bez znaczenia jest również fakt, że panele lamelowe całkowicie zasłaniają ścianę (lub sufit) w związku z tym jest możliwość rezygnacji z wykańczania powierzchni pod panelem.

Panele lamelowe wykonane są z płyt drewnopochodnych laminowanych laminatami wysokiej jakości. Zbudowane są z lamelek (listewek) przykręconych na płycie bazowej. Wszystkie krawędzie są okleinowane. Każdy standardowy panel wykonany jest jako niesymetryczny tzn. z jednej strony zaczyna się lamelem, a z drugiej kończy się bez lamela. Dzięki temu, montując wiele paneli obok siebie można uzyskać jednolitą całość. Istnieje możliwość wykonania paneli jako symetrycznych, jest to szczególnie przydatne w sytuacji kiedy wymagana jest precyzyjna szerokość paneli, żeby np. dopasować panele do wnęki.

Panele montuje się do ściany przy użyciu dobrej jakości kleju montażowego, a w przypadku montażu do sufitu należy dodatkowo użyć kołków rozporowych. Sprawdzi się klej Mamut firmy Den Braven lub klej Fix All High Tack firmy Soudal.

 

Dane techniczne

wymiary standardowe wysokość 275cm x szerokość 60cm x grubość 3,8cm
kolor bazy [laminat] biały matowy
kolor lameli [laminat] dąb jasny
możliwość montażu bezpośrednio na ścianie lub suficie
modyfikacje szerokości możliwość poszerzania i zwężania
modyfikacje wysokości możliwość skracania
informacje dodatkowe możliwość przystosowania do łączenia paneli ze sobą na styku ściany i sufitu
informacje dodatkowe możliwość zmiany laminatu lameli oraz bazy
informacje dodatkowe możliwość wykonania panela symetrycznego
Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl