klej Sibukle 1kg do montażu paneli Sibu

Dostępność: na zamówienie, wyłącznie w sklepie stacjonarnym
Cena: 116,90 zł 116.90
ilość szt

towar niedostępny

Opis

Klej SIBUKLE D22HV (klej dyspersyjny bez rozpuszczalnika)


Klej SIBUKLE D22HV jest przeznaczony do klejenia produktów Sibu na chłonnych, płaskich podłożach takich jak: drewno, sklejka, płyta wiórowa, płyty gipsowo-kartonowe, beton lub gładki mur. UWAGA: klej SIBUKLE D22HV nie służy do klejenia paneli na powierzchniach niechłonnych takich jak płytki, tworzywa sztuczne, metale, szkło, itp.

Przygotowanie podłoża:
Podłoże na które zostaną naklejone panele Sibu musi być odtłuszczone, suche, gładkie, mocne i wolne od luźnych elementów, kurzu, brudu, tłuszczu, wosku i silikonu. Powierzchnię należy zagruntować. W przypadku użycia paneli z serii Structure Line (SL) i Deco Line (DM) klejonych do porowatych lub silnie chłonnych podłoży jak np. mur, płyty gipsowo - kartonowe i surowe płyty wiórowe, gruntowanie przeprowadzić z użyciem kleju SIBUKLE D22HV.

Przygotowanie panelu Sibu do klejenia:
Dla osiągnięcia maksymalnej przyczepności jest zalecane, aby spodnią powierzchnię panelu Sibu delikatnie przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym, a następnie oczyścić z pyłu i wytrzeć szmatką nasączoną alkoholem.

Obróbka:
Przed użyciem klej należy dokładnie wymieszać. Nanosić w temperaturze otoczenia pomiędzy 20 'C a 35 'C. Nakładać jedną, równomierną warstwę kleju na wcześniej oczyszczone i
zagruntowane podłoże przy pomocy pacy zębatej A1, a w przypadku paneli Sibu z serii STRUCTURE LINE (SL) pacą ząbatą A2. Po nałożeniu kleju należy poddać go napowietrzaniu poprzez odczekanie od 20 do 50 minut. (Im wyższa temperatura otoczenia, tym krótszy jest czas napowietrzania). Aby upewnić się, że minął odpowiedni czas, należy wykonać test dotykowy. Właściwy czas napowietrzania zostaje osiągnięty, gdy warstwa klejąca po dotknięciu dłonią nie przyczepia się do palców. UWAGA: w przypadku aplikacji paneli Sibu na wklęsłych lub wypukłych podłożach bezwzględnie wymagane jest dodatkowe mechaniczne mocowanie krawędzi panelu.

Wydajność: z 1kg około 3m2   (w przybliżeniu opakowanie 1kg wystarcza na 1 panel Sibu)

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl