Jak przykleić fototapetę? Podpowiadamy, jak to zrobić krok po kroku!

Piękne zdjęcia, które stanowią niezapomnianą pamiątkę z podróży, możesz teraz umieścić na całejścianie w swoim domu. Krajobrazy, wyjątkowe budowle czy cuda natury mogą w postaci fototapety zawisnąć wewnątrz salonu czy sypialni. Wysoka jakość wydruku sprawiła, że ten sposób dekorowania ścian ponownie zyskuje na popularności. Najważniejsze jednak, poza wyborem odpowiedniego kadru, jest montaż dzieła. Jak przykleić fototapetę?

Dekoracja ścian, która zapewni Ci wspaniały widok

Fototapeta, którą wybrałeś do ozdobienia swojej ściany, to praca sporych rozmiarów. Jej montaż oznacza dopasowanie do siebie kolejnych fragmentów, które powinny idealnie się ze sobą zgrać. Nim zaczniesz pracę w pionie upewnij się, rozkładając tapetę na podłodze, że wszystkie elementy są prawidłowo przygotowane i pasują do siebie. Dopiero wtedy możesz zacząć umieszczać je na wybranej ścianie. Jak przykleić fototapetę?

Odpowiednie warunki atmosferyczne gwarantują sukces

Gdy zastanawiasz się kiedy i jak przykleić fototapetę, z pewnością najlepszą porą będzie wiosna. A to dlatego, że w trakcie pracy nie wolno zbytnio wietrzyć pomieszczenia oraz należy unikać gorącego powietrza, czy to od słońca, czy od grzejników. Tapeta potrzebuje czasu, by wyschnąć i trzeba go jej zapewnić, bo tylko wtedy klej odpowiednio zwiąże i nie powstaną mało estetyczne szczeliny pomiędzy pasami. Pracę wykonuj w temperaturze około 18-21 stopni Celsjusza. A powstające pęcherzyki powinny samoistnie zniknąć w ciągu kilku dni.

Liczy się technika – jak przykleić fototapetę?

Pracę zacznij od przygotowania ścian, które powinny być czyste, gładkie, odtłuszczone i zagruntowane. Klejenie zawsze powinno mieć swój początek od strony okna, następnie przesuwaj się w głąb pomieszczenia. Pracuj z jednym pasem na raz, upewniając się każdorazowo, że jest on dobrze dopasowany i całkowicie nasiąknięty klejem do tapet. Jeśli zauważysz, że coś jest nie tak, możesz oderwać powoli pas i poprawić pracę, dbając od odpowiednie nawilżenie papieru. Dopiero gdy masz całkowitą pewność, że wszystko jest ok, zacznij wygładzać tapetę wałkiem. Postępuj tak z każdym pasem, aż do końca, kiedy to za pomocą nożyka odetniesz nadmiar papieru.

Teraz gdy już wiesz, jak przykleić fototapetę, pozostaje jedynie wybrać odpowiedni wzór i rozpocząć pracę. A potem cieszyć się widokiem!

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl