Mroczne tapety – gdzie warto je umieścić? Trzy pomysły na wykorzystanie ciemnych wzorów

Współczesne wnętrza wypełnione są różnego rodzaju innowacyjnymi rozwiązaniami. Jednym z nich są mroczne tapety, mogące zagościć w naprawdę przeróżnych pomieszczeniach. Są jednak takie, gdzie pasują wręcz idealnie i to właśnie tam warto się na nie zdecydować. Tym bardziej że do wyboru masz różnorodne motywy, od roślinnych, poprzez geometryczne figury, a na mazajach kończąc.

1. Mroczne tapety w ciągach komunikacyjnych

Pierwszym miejscem, w jakim warto zdecydować się na usytuowanie ciemnych tapet, są przedpokoje i korytarze. A to dlatego, że tam najłatwiej o różnego typu zabrudzenia, których w przypadku mrocznych odcieni po prostu nie widać. Klatki schodowe, jeśli takie znajdują się w domu czy biurowcu, także warto ozdobić tymi właśnie motywami. Tym bardziej że ciemne pokrycie ścian nie musi być nudne. To nie są jednokolorowe powierzchnie, choć i takie się zdarzają. Najczęściej to piękne, roślinne akcenty, jak i geometryczne kształty. To także imitacje cegieł lub betonu, które doskonale odnajdą się właśnie w takich przechodnich przestrzeniach.

2. Wyróżnij swój salon ciemną tapetą

Do salonu, który może być urządzony w każdym stylu, pasuje wyraźnie zaakcentowana ściana. Najczęściej wybiera się tę za kanapą, co pozwala też ukryć ewentualne otarcia. Mroczne tapety w wielobarwne liście i kwiaty aż proszą się o to, by znaleźć się w takim miejscu. Salon jest centrum każdego domu, dlatego warto postawić na mocny akcent, który przykuje uwagę wszystkich domowników. Takie otoczenie sprzyja relaksowi i pozwala też oderwać się myślami od codzienności. Ciemne powierzchnie będą też doskonałe w części jadalnianej, szczególnie gdy odległość krzesła od ściany nie jest zbyt duża. Wtedy nie musisz martwić się zabrudzeniami.

3. Jak wyróżnić gabinet i zaakcentować swój profesjonalizm?

Coraz częściej to w domu znajduje się przestrzeń do pracy. Nawet jeśli nie jest to osobny pokój, a jedynie część innego pomieszczenia, warto podkreślić charakter tego miejsca. Mroczne tapety nadadzą się do tego doskonale. Jeśli umieścisz je na ścianie, przy której stoi biurko, nie musisz martwić się o brud. Takie tapety będą doskonale współgrały ze stylowymi, skórzanymi meblami, które często umieszcza się właśnie w gabinecie. To także tło dla drewna i nowoczesnego modernizmu. Nawet jeśli nikt poza Tobą nie odwiedza tego miejsca, zasługujesz na stylowe wnętrze, które sprzyja kreatywnej pracy.

 

Waluty
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl